Dolar Yorumları / Alnus Yatırım – (21.12.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dün sabah saatlerinden itibaren Dolar endeksinde meydana gelen geri çekilme USDTRy paritesinde de aşağı yönlü hareketleri destekler nitelikteydi. 5,2260 seviyesine kadar gerileyen paritenin bu seviyeyi geçmeyi başaramayarak geri çekilme yaşadığı gözlemlenmekte. TL lehine pozitif havanın devam etmesi ve 5,2260 seviyesinin kırılımı durumunda satış baskısının 5,1820 seviyesi yakınlarına doğru devamı görülebilir.

Şu saatlerde 5,2685 seviyesini test eden USDTRY paritesinin bu seviye üstünde tutunması durumunda ise 100 birimlik hareketli ortalamanın yakın olduğu 5,3035 seviyesi önemli direnç olarak takip edilebilir. Bugün ekonomik veri takvimi yoğun özellikle ABD ‘den açıklanacak olan veriler parite fiyatı üzerine etki edebileceğinden yakından takip edilmelidir. Veriler haricinde ABD ‘de hükümetin kapanabilme ihtimali ile ilgili gelişmeler de fiyat üzerine etki edebileceğinden yakından takip edilmelidir.

DOLAR/TL’DE YÖN NE OLUR? UZMANINDAN ÜCRETSİZ DESTEK ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin