Dolar Yorumları / Alnus Yatırım – (18.12.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dün sabah saatlerinde Türkiye’den açıklanan işsizlik ve Sanayi üretimi verileri paritede dalgalanma yaşanmasına neden olsa da hareketlerin sınırlı kaldığı ve USDTRY paritesinde fiyatın sıkışmaya başladığı gözlemlenmekte. 5,3740 seviyesinin yakınlarında hareket eden vu şu saatlerde üzerinde tutunma eğilimi gösteren USDTRY ‘nin gün içerisinde yukarı yönlü hareket etmesi durumunda daha önce de belirttiğimiz üzere 5,4145 seviyesi önemli direnç olarak takip edilmektedir. Bu seviyenin kırılımı paritede yükseliş beklentileri ile birlikte hareketin hızlanmasına neden olabilir. USDTRY paritesinin 5,3740 seviyesinin altını test etmesine rağmen satış baskısının sınırlı kaldığı görülmekte.

Gün içerisinde satış baskısının tekrardan artması ve 5,3740 seviyesinin altında hareketin 5,3370 seviyesine doğru devam etmesi TL lehine hareketin hızlanmasını sağlayabilir. Bugün ABD ‘den açıklanacak olan veriler parite fiyatı üzerine etki edebileceğinden takip edilmesinde fayda bulunmaktadır.

DOLAR/TL’DE YÖN NE OLUR? UZMANINDAN ÜCRETSİZ DESTEK ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin