Dolar Yorumları / Alnus Yatırım – (17.12.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası ‘nın faiz kararı ile birlikte 5,3035 desteğine kadar gerileyen USDTRY paritesi global anlamda ABD Doları’nın değerlenmesi ile birlikte aşağı yönlü hareketini devam ettiremedi. USDTRY paritesinin yukarı tarafta 5,4145 seviyesini kendine direnç olarak kabul ettiği ve fiyatın bu seviye üzerinde tutunmakta zorlandığı gözlemlenmekte. Şu saatlerde 5,3740 seviyesinin hemen altında bulunan paritenin bu seviye üzerinde tutunması durumunda yükselişin tekrardan 5,4145 seviyesine doğru devamı görülebilir. Yukarı yönlü hareketlerde bu seviye önemli olmaya devam etmekte.

Paritede satış baskısının yaşanması durumunda ise 5,3370 alt tarafta takip edilebilecek ilk destek seviyesi olarak karşımıza çıkmakta. Bu seviyenin kırılması satış baskısının artmasına ve hareketin tekrardan 5,3035 seviyesine doğru devam etmesine neden olabilir. Buguün ABD tarafı veri anlamında sakinken, Türkiye’den açıklanacak olan çeyreklik işsizlik rakamı ve sanayi üretimi verileri fiyat üzerinde etki edebileceğinden takip edilmesinde fayda bulunmaktadır.

DOLAR/TL’DE YÖN NE OLUR? UZMANINDAN ÜCRETSİZ DESTEK ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin