Dolar Yorumları / Alan Yatırım – (7.08.2020)

TL Varlıklar Zayıf Bir Görünüm Sergiledi…

Dolar TL kuru oldukça geniş bir bant içerisinde hareket ederken yukarı yönlü hareketler hız kazandı. Güne 7.04 seviyelerinde başlayan Dolar TL kuru 7.27 seviyelerine kadar yükseldi. Dolar global bazda değer kazanırken, TL diğer gelişen piyasa ülke para birimlerinden olumsuz ayrışıyor. TCMB akşam saatlerinde piyasa kapanışına doğru yaptığı basın duyurusuyla eldeki bütün araçların piyasalardaki aşırı oynaklığı azaltması doğrultusunda kullanılacağını açıkladı. TCMB’nin 6 Ağustos tarihinde yaptığı TL fonlama kompozisyonunda ağırlıklı ortalama fonlama maliyetinin %7.88’e çıktığı görüldü. TCMB ve BDDK Başkanları dün akşam saatlerinde TBB ev sahipliğinde banka yöneticileriyle piyasalardaki son gelişmeleri değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirdiler. TBB toplantısında bankaların aktif rasyosunun esnetilmesi talebi BDDK tarafından makul karşılandı.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 2.75% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.2700 ve 7.2900’de, destek seviyeleri ise 7.2100 ve 7.1500’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN