Dolar Yorumları / Alan Yatırım – (26.06.2019)

Ülke Risk Primimiz (5 Yıllık CDS) Geriledi… S-400 teslimatı öncesi G-20 zirvesinde ABD ve Türkiye liderlerinin yapacağı görüşme TL varlıklarını desteklerken, ülke risk primimizin 410’lu seviyelere düşmesi paritenin düşüş eğilimini güçlendirmekte. Yurtiçinde veri akışı nispeten daha sakin olurken, fiyatlamaların haber akışı odaklı olduğunu söyleyebiliriz. ABD tarafında ise dün açıklanan Conference Board tüketici güveni ve yeni konut satışlarındaki düşüşle Dolar endeksinin 96 seviyesinde tutunma çabasında olduğunu görmekteyiz. Dolar endeksinin zayıf seyriyle gelişmekte olan ülke para birimlerindeki baskının bir miktar sınırlandığını söyleyebiliriz. Bugün açıklanacak makro verilerde ise ABD dayanıklı mal siparişleri ve mal ticaret dengesi verileri takibimizde olacak.

Türk Lirası, Dolar karşısında günü 0.24% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Türk Lirası, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 5.8000 ve 5.8500’de, destek seviyeleri ise 5.7600 ve 5.7100’de bulunmaktadır.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin