Dolar Yorumları / Alan Yatırım – (22.04.2020)

Merkez Bankası Toplantısı Öncesinde 7 Seviyesine Yakın…

Merkez Bankası’nın bugün gerçekleştireceği faiz toplantısı öncesinde Dolar TL kuru 7 seviyesine yaklaştı. BDDK’nın aktif rasyo kararından sonra tahvil faizleri gerilerken kur 6.99 seviyelerine kadar yükseldikten sonra geri çekildi. Koronavirüs pandemisi kaynaklı gelişmeler gelişen piyasa ülke para birimleri üzerinde baskı yaratırken, TL Dolardaki değer kazancına diğer gelişen piyasa ülke para birimlerine nispeten direnç gösteriyor. Yeni işlem gününün ilk saatlerinde 6.98 seviyelerinde işlem görüyor. CDS’de kalıcı bir gerileme olmadığı, doların global bazda güçlendiği ve Mayıs – Haziran aylarındaki borç ödeme takvimi yaklaştıkça TL cinsinden varlıkların baskı altında kalmaya devam etmesi beklenebilir.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.59% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.0300 ve 7.0900’de, destek seviyeleri ise 6.9700 ve 6.9100’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN