Dolar Yorumları / Alan Yatırım – (21.05.2019)

Dolar Endeksindeki Zayıflık İle Geri Çekilmekte… Haftaya 98 seviyesinden başlayan Dolar endeksinde yaşanan geri çekilme ile gelişmekte olan para birimlerinde değer kazanımları gözlemlenirken TL tarafında da bir miktar toparlanma gözlemlenmekte. Ancak petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Dolar endeksindeki güçlenme çabasının TL üzerinde baskı yaratmaya devam edebileceğini ve paritedeki olası geri çekilmeleri sınırlayabileceğini düşünmekteyiz. Gün içerisinde yurtiçinde tüketici güveni ve merkezi borç stoku açıklanacak olup, ABD tarafında ise mevcut ev satışları ve konut satışları verileri takibimizde olacaktır.

Türk Lirası, Dolar karşısında günü 0.44% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Türk Lirası, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 6.0346’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 6.0400 ve 6.1000’de, destek seviyeleri ise 5.9800 ve 5.9100’de bulunmaktadır.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin