Dolar Yorumları / Alan Yatırım – (21.01.2020)

Sınırlı Bir Şekilde Değer Kaybetmeye Devam Etti…

2019 yılı değerlendirme toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir kur hedeflerinin olmadığını belirtmesi ve rekabetçi kur açıklaması dikkat çekti. Merkez Bankası kararı notunda da vurgulandığı üzere enflasyondaki düşüşün devamı durumunda, para politikasının verilere uygun şekillenmesi beklenebilir. Enflasyondaki düşüş trendinin devam etmesiyle beraber faiz indirimlerinin devamı beklenebilir. Yeni haftaya 5.90 seviyesinin üzerinde başlayan Dolar TL kuru gün içerisinde karışık bir görünüm sergiledi. TL dolar karşısında sınırlı bir şekilde değer kaybıyla günü tamamladı.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.51% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 5.9400 ve 5.9600’de, destek seviyeleri ise 5.9200 ve 5.8900’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN