Dolar Yorumları / Alan Yatırım – (12.07.2019)

Dolar Gelişen Piyasa Ülke Para Birimlerine Karşı Değer Kaybına Devam Etti… Haziran ayı toplantı tutanakları ve Powell’ın konuşmaları sonrasında yurt içi piyasalarda olumlu seyir devam etti. Cari Dengenin beklentilerin altında hareket etmesine rağmen kurdaki hareketin TL lehinde olması dikkat çekti. ABD çekirdek enflasyondaki beklentilerin üzerinde artışın etkisiyle bir miktar değer kaybeden TL günün geriye kalan kısmında yatay seyrini korudu. Yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatı 5 Temmuz haftasında 216 Milyon $ azaldı. Önümüzdeki süreçte FED’ in faiz indirimine gideceği neredeyse netleşti. Doların global bazda değer kaybıyla birlikte kur gün içerisinde 5.65 seviyelerine kadar geriledi. TL varlıklardaki satış baskısının da hafiflemeye başladığını söyleyebiliriz. Kur sabah saatlerinde 5.67 seviyelerinde işlem görüyor.

Türk Lirası, Dolar karşısında günü 0.04% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Türk Lirası, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 5.6678’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 5.6700 ve 5.7200’de, destek seviyeleri ise 5.6200 ve 5.5800’de bulunmaktadır.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin