Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (29.07.2020)

Haftanın ilk işlem gününde yurt içerisindeki zayıf ekonomik veri akışı ile birlikte ABD’de açıklanan dayanıklı mal siparişleri takip edilirken, kurda yaklaşık bir aydır dar bir bant aralığında gözlenen sıkışma ve akşam saatlerinde bankaların eşleştirme uyumsuzluğu etkisi ile sınırlı yükselişini sürdürdüğü izlenmişti.

Haftanın ikinci işlem gününde ise Fed toplantısı öncesi yurt içerisinde zayıf veri akışı devam ederken, ABD’de Conference Board tüketici güveni Temmuz ayında beklentilerin altında kalarak 98.3’ten 92.6’ya geriledi. Gün içerisinde Dolar endeksinde gözlenen sınırlı toparlanma ve BDDK’nın normalleşme adımları kapsamında yurt dışı yerleşiklerin TL erişimini sınırlayan düzenlemelerde esneklik sağladığını duyurması kurda yukarı yönlü hareketlerin takip edilmesine neden oldu.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,93 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,90, 6,88 ve 6,86 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 6,95, 6,97 ve 7,00 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN