Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.08.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde, sakin veri akışı ile birlikte global piyasalarda dolarda yaşanan dalgalı seyir sonrasında kur fiyatlamalarında 5,7039 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü.

Gün içerisinde, Yurtiçinde 5 yıllık ülke CDS risk priminde yaşanan kısmi değer kayıpları TL’de toparlanmaları desteklediği izleniyor. FED’in 30-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği toplantısına dair tutanakları yayımlandı.
Tutanaklarda, Temmuz ayında yapılan faiz indiriminin, enflasyon verisinde zayıf görünümün devam etmesi ve ticaret savaşlarında yaşanan belirsizliklerin şirket yatırımlarında azalışlara neden olabileceğine dair artan endişeler ile birlikte teknik bir ayarlama yada sigorta olduğu vurgulandı. Notların, Fed’in faiz patikasına yönelik yaklaşımı açısından ilerleyen döneme dair net bir sinyal üretmediği görülüyor.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun psikolojik seviyesi olan 5,7000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda kısa vadede 5,8000, 5,8400 ve 5,8700 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası geri çekilmelerin yaşanması durumunda ise kısa vadede 5,6500, 5,6200 ve 5,5800 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin