Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (21.09.2020)

Geçtiğimiz Perşembe günü yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 12 Eylül haftasında 860,000 ile beklentilerin üzerine çıktı. ABD konut başlangıçları verisi ise Ağustos ayında yüzde 5.1 düşüş kaydetti. Haftanın son işlem gününde ise yurt içerisinde zayıf veri akışı sürerken, ABD’nin cari işlemler açığı ikinci çeyrekte önceki seviyesi 111.5 milyar Dolar’dan 170.5 milyar Dolar’a yükseldi. Açıklanan ABD Michigan tüketici güven endeksi, Eylül ayında geçen aya kıyasla 4,8 puan artarak 78,9’a çıktı ve 6 ayın en yüksek seviyesine tırmandı. Gün içerisinde Türk Lirası üzerinde devam eden baskıların etkisi ve Dolar’ın birçok önemli para birimi karşısında beş günlük düşüşünün ardından yatay seyretmesi ile güne 7,55 seviyesinde başlayan kurun gün sonunda yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,56 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,58, 7,59 ve 7,62 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,54, 7,51 ve 7,48 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN