Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.10.2020)

Geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’nin merkezi yönetim bütçe açığı Eylül ayında 13.5 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. ABD tarafında ise açıklanan işsizlik maaşı başvuruları geçen hafta 898,000 ile beklentileri aştı. Gün içerisinde devam eden jeopolitik gerilimlerin Türk varlıkları üzerindeki etkileri devam ederken, Dolar’ın artan vaka sayılarının neden olduğu endişeler sonucu ortaya çıkan güvenli liman alımlarından destek bulması ile gün sonunda kurun yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,92 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,94, 7,96 ve 7,98 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,90, 7,88 ve 7,85 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN