Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.04.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, TL’de yaşanan değer kayıpları ile birlikte kurun 5,8205 seviyeleri civarını test ettiğini gördük. Gün içerisinde, Yurtiçinde açıklanan İşsizlik Oranı verisi beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşirken, açıklanan verinin TL fiyatlamalarında etkisi sınırlı kaldı. Yurtiçinde seçim sonrası sürece yönelik devam eden belirsizlikler ve artan CDS risk primi TL varlık fiyatlamalarını etkilemeye devam ederken kurda yukarı yönlü hareketleri desteklediği izleniyor. ABD’de açıklanan New York İmalat Endeksi Nisan ayında beklentilerin üzerinde gerçekleşirken, açıklanan verinin dolarda kısmi değer kazanımlarını desteklediği görüldü. Bugün, Yurtiçinde ve ABD’de açıklanacak olan Sanayi Üretimi verileri yakından takip edilecek.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun ara destek seviyesi olan 5,7500 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda 5,8720, 5,9000 ve 5,9250 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası geri çekilmelerin yaşanması durumunda ise 5,7000, 5,6600 ve 5,6200 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN