Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15.07.2019)

Haftanın son işlem gününe 5,6792 seviyesinde başlayan kur, S-400’lerin bir bölümünün Türkiye intikal etmesi sonrası bir NATO yetkilisinin, “ Türkiyenin S-400 alımının doğuracağı sonuçlarından endişeliyiz” kamuoyuna yansıyan açıklamaları ardından TL varlıklarından sert değer kayıpları yaşandığı izlenirken, USDTRY paritesinin 5,7783 seviyesini test ettiği izlendi. Fiyatlamaların seyri açısından S-400 sonrası gerek ABD’nin gerekse NATO’nun konu hakkında yapacakları açıklamalar yakından takip edilecek.

USDTRY paritesi düşen kanal içindeki hareketini sürdürüyor. Aşağı yönlü hareketlerin devamı adına bulunduğu seviye itibari ile önem arz ediyor. Kanal üst bandını test edecek kadar yanaşan kurda 5,78-5,80 bölgesi takip edilebilir. Fiyatlamarın seyri açısında kanal içinde kalması halinde 5,70-5,65 destek bölgesi izlenebilir, olası direnç seviyesi olan 5,76 ile kanal üst bandının geçilmesi durumunda ise tekrardan 5,82-5,89 direnç bölgesi hedef haline gelebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin