Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15.05.2019)

Yurtiçinde TÜİK tarafından açıklanan Sanayi Üretimi Mart ayı verisi, yıllık bazda beklentilerinin altında daralırken, aylık bazda beklentilerin üzerinde artış gösterdi. Açıklanan veri sonrasında TL’de değer kazanımlarının yaşandığı görüldü. Gün içerisinde, küresel piyasalarda dolarda devam eden dalgalanma ile birlikte yurtiçinde 5 yıllık ülke CDS risk priminde yaşanan kısmi gerilemenin TL’de değer kazanımlarını desteklemesi sonrasında kurun günü 6,0270 seviyeleri civarında tamamladığı görüldü. Bugün, Yurtiçinde açıklanacak olan İşsizlik Oranı verisi ve ABD’de yoğun veri akışı takip edilecek.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun psikolojik seviyesi olan 6,0000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda kısa vadede 6,1200, 6,1590 ve 6,1800 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası geri çekilmelerin yaşanması durumunda ise 5,9840, 5,9500 ve 5,9240 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin