Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.08.2019)

Haftanın ikinci işlem gününde, Yurtiçinde piyasalar Kurban Bayramı dolasıyla kapalıydı.

Gün içerisinde, global piyasalarda dolarda yaşanan dalgalı seyir ile birlikte kurun fiyatlamalarda 5,6343 seviyeleri civarını test ettiği fakat gün sonunda bu bölgede kalıcılık sağlayamadığı görüldü. Yurtiçinde 5 yıllık ülke CDS risk priminde yaşanan değer kısmi kayıpları TL fiyatlamalarında toparlanmaları desteklediği görülüyor. ABD’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verisi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 0,3 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,8 düzeyinde artış gösterdi. ABD Ticaret Temsilcisi yaptığı değerlendirmede, ABD’nin Çin uygulayacağı yeni ek vergi tarifelerinin bir kısmını 15 Aralık tarihine kadar ertelediğini açıkladı. Bugün, Yurtiçinde piyasalar Kurban Bayramı dolasıyla kapalı.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun psikolojik seviyesi olan 5,5000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda kısa vadede 5,6200, 5,6500 ve 5,6800 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası geri çekilmelerin yaşanması durumunda ise kısa vadede 5,5000, 5,4700 ve 5,4500 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN