Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.11.2019)

Haftanın ikinci işlem gününde yurtiçinde, TCMB verilerine göre açıklanan Eylül ayı Cari Denge tahminleri aşarak, bir önceki ayın Eylül ayına göre 599 milyon dolar artarak 2,477 milyon dolar olduğu gözlenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump ile görüşmek üzere yola çıkmasından önce Esenboğa Havaalanı’nda yaptığı basın açıklamasında görüşmenin ana gündeminin Suriye meselesi olacağına dikkat çekti.

Gün içerisinde ABD’de zayıf veri akışı ile birlikte ABD Başkanı Donald Trump’ın anlaşmanın ilk etabının hazır olduğunu açıklamasının ardından anlaşmanın imzalanmaması halinde tarifelerin önemli ölçüde artırılacağını belirtti ve devamında konuyla ilgili daha fazla detay vermemesinin sınırlı etkileri gözlendi. Piyasalar bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın yapacakları görüşmeye odaklandığı görülürken, gün sonunda 5,78-5,76 seviyeleri arasında hareket eden Dolar’ın artan ticaret iyimserliği ile Türk Lirası karşısında kazançlarını haftanın üçüncü işlem gününe hızlandırdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 5,77 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 5,80, 5,82 ve 5,85 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 5,75, 5,73 ve 5,70 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN