Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.08.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, Yurtiçinde Kurban Bayramı dolasıyla piyasaların kapalı olduğu günde, kurun fiyatlamalarda 5,5737 seviyeleri civarın test ettiği görüldü.

Gün içerisinde, zayıf veri akışı ile birlikte Yurtiçinde 5 yıllık ülke CDS ülke priminde yaşanan değer kazanımı TL fiyatlamaları üzerinde baskıyı bir miktar artırırken, TL’nin döviz sepeti karşısında değer kaybetmesi kurda yükselişleri desteklediği görülüyor. Diğer taraftan, global piyasalarda doların gelişmekte olan ülke para birimlerinin birçoğuna karşı değer kazanması kur fiyatlamaları üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

Bugün, Yurtiçinde Piyasalar resmi tatil nedeniyle kapalı. ABD’de açıklanacak TÜFE verisi yakından takip edilecek.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun psikolojik seviyesi olan 5,5000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda kısa vadede 5,6000, 5,6500 ve 5,6800 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası geri çekilmelerin yaşanması durumunda ise kısa vadede 5,4500, 5,4200 ve 5,4000 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN