Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (12.08.2019)

Haftanın son işlem gününde, Yurtiçinde yaşanan haber akışları ve gelişmeler ile birlikte TL’de kısmi değer kayıpları yaşanırken kurun fiyatlamalarda 5,5132 seviyeleri civarını test ettiğini gördük.

Gün içerisinde, 5 yıllık ülke CDS risk priminde yaşanan değer kazanımı TL fiyatlamaları üzerinde baskıyı bir miktar artırdığı izleniyor. ABD’de açıklanan Üretici Fiyat Endeksi verisi Temmuz ayında piyasa beklentisine paralel gerçekleşti. Açıklanan veri sonrasında dolarda kısmi değer kazanımları gerçekleştiği görülüyor.Bugün, Yurtiçinde Kurban Bayramı dolasıyla piyasalar kapalı.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun psikolojik seviyesi olan 5,5000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda kısa vadede 5,5500, 5,5800 ve 5,6000 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası geri çekilmelerin yaşanması durumunda ise kısa vadede 5,4200, 5,4000 ve 5,3700 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin