Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.10.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde ABD-Çin arasında ticaret belirsizliği devam ederken, Yurtiçinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nın başladığını bildirmesinin ardından gözler Suriye-Türkiye sınırına çevrildi. Gün sonunda, Jeo-politik belirsizliklerden dolayı Türk Lirası’nda değer kayıpları gözlendi. 5,87-5,81 seviyeleri arasında hareket eden Dolar’ın Türk Lirası karşısındaki kazanımlarını haftanın dördüncü işlem gününe hızlandırdığı izlendi. Bugün ABD Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi verisi takip edilecektir.

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 5,87 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda ise 5,90, 5,93 ve 5,96 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 5,84, 5,81 ve 5,77 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN