Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.08.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

ABD ile yaşanan gelişmelere bağlı olarak sert yükseliş ivmesini dün de koruyan kurda gün 5.27 yakınlarında başladı ve gün sonunda en yüksek 5.5650 seviyesi görüldü. ABD ile görüşmeye giden heyetin görüşmeleri sonlandırıp dönmesi ardından somut bir açıklamanın gelmemesi, Fitch’in son not değerlendirmesi ardından finansal koşulların daha da kötüleştiği açıklaması bu yükselişin dünkü nedenleri arasında gösterilebilir. Bugün Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak yeni ekonomik modeli açıklayacak. Kurda ABD ile yaşanan gerilimin sürmesi ile yukarı yönlü atak sabah saatlerinde çok sert oldu ve %11’ varan yükselişle 6.30 gibi yeni rekor seviyelere kadar ulaşıldı. Daha sonra yaşanan geri çekilmede yazının yazıldığı sıralarda 5.80-5.90 aralığında hareketler gözleniyor.

Şu anki görünümde teknik olarak bir tespit yapmak çok zor olsa da Fibo. Expansion ile bakıldığında 5.60 seviyesinin hızlı şekilde aşılması sonrası 6.00 ve 6.06 aralığının kurun önündeki zirve seviyeleri olarak izleneceğini düşünüyoruz. Yaşanacak olası kısa süreli geri çekilmelerde 5.7250-5.561 bölgesi izlenecek. Bugün açıklanacak yeni ekonomi planı ile birlikte kurda yine sert hareketlerin meydana gelmesi muhtemel olabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin