Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.01.2020)

Haftanın dördüncü işlem gününde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, dün gerçeklesen saldırıya ilişkin ABD Başkanı Donald Trump’ın akşam saatlerinde yaptığı açıklamaların etkisiyle birlikte Orta Doğu’daki gerginliğin azalmaya devam ettiği bugünde gözlenmeye devam edildi. Gün içerisinde, Libya merkezli risklerin azalması ile birlikte Türk varlıklarının değer kazanmaya başladığı takip edilirken, Dünya Bankası Ekonomik Kalkınma Görünümü Yöneticisi Franziska Ohnsorge, Türkiye ekonomisinin yeniden büyümesini artırarak 2020 yılında yüzde 3,0 seviyesine ulaşmasının beklendiği değerlendirmesinde bulunmasının sınırlı etkileri ile birlikte gün sonunda kurun kayıplarını ikinci gününde de sürdürdüğü görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 5,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 5,84, 5,82 ve 5,80 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 5,88, 5,90 ve 5,92 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN