Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (08.01.2019)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dün yurtiçinde fiyatlamaları etkileyebilecek önemli veri akışı yaşanmazken Dolar/TL kurunda dalgalı seyre neden olan Türkiye’nin de içinde bulunduğu jeopolitik risklerin oluşabileceğine yönelik haber akışları takip edildi. FED’in 2019 yılında faiz artırımlarına ara verilebileceğine dair Powell’dan gelen sinyaller ile gelişmekte olan ülke para birimleri değer kazansa da içerideki jeopolitik gelişmelerin Türk Lirası’ndaki değer kazanımlarını baskıladığı söylenebilir. Haftanın ilk işlem gününe 5,31 seviyelerinde başlayan kur küresel piyasalarda yaşanan haber akışı ve gün içinde ABD’den gelen veriler ile birlikte 5,41 seviyelerine kadar yükselerek haftanın ilk işlem gününü yükselişe tamamladı.

Yeni işlem gününde kurda 5,35 psikolojik seviyeyi takip edeceğiz. Bu seviye altında yaşanabilecek fiyatlamalarda Türk Lirası lehine işlemlerin gündeme gelmesi beklenebilir. Bu durumda yaşanacak geri çekilmelerde 5,2800, 5,2500 ve 5,2200 destek seviyeleri hedef konuma gelebilir. 5.35 önemli desteği üzerindeki tutunmanın devam etmesi durumunda muhtemel olacak yükselişlerde ise 5,4200, 5,5000 ve 5,6500 direnç seviyeleri izlenebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin