Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (03.12.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, Türkiye ekonomisi üççeyrek üst üste daralmanın ardından yılın üçüncü Çeyreğinde yüzde 0,9, çeyrek bazda ise yüzde 0,4 büyüdüğü gözlendi. Yurtiçinde açıklanan İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Endeksi Kasım ayında 50 eşik seviyesine yaklaşarak, 49,5 seviyesine yükselirken, sektördeki yavaşlama ivmesini sınırlandırdığı izlendi. Gün içerisinde ABD’de açıklanan ISM İmalat PMI Endeksi’nin Kasım ayında 48,3 seviyesinden 49,2 beklentilere karşısında 48,1 seviyesine gerilediği görülürken, art arda dördüncü ayında da imalat sektöründe daralmaya devam etmesinin Dolar üzerindeki baskıları takip edildi. Gün sonunda, ABD ve Çin arasındaki ticaret anlaşmasına dair belirsizlikler devam ederken İmalat sektöründeki daralma ile birlikte kurun kayıplarını sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 5,74 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 5,72, 5,70 ve 5,68 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 5,75, 5,77 ve 5,79 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN