Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (03.08.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

ABD ile yaşanan anlaşmazlığın etkileri kur üzerine sert yükselişler olarak yansımaya devam ediyor. Dün sabah saatlerinde 4.97’ye doğru bir deneme gerçekleşmiş olsa da devamında gelen sert TL satışlarıyla dün hedef olarak verdiğimiz seviyenin biraz üstü olan 5.0930’a kadar yükselişler meydana geldi. Bugün yine ABD ile devam eden gerginliğin etkileri kur üzerine yansıma yaratmayı sürdürecek. Buna ek olarak bugün enflasyon verileri de açıklanacak ve ayrıca ABD tarım dışı istihdam verileri beklenecek. Enflasyonda yükseliş eğiliminin sürmesi kesin gibi. ABD verileriyle birlikte bugün kurda yeni rekor seviyeler tekrar görülebilir.

5.06-5.04 bandı bugünkü destek seviyelerimiz olarak belirliyoruz. Bu bölge üzerindeki yükselişlerin devamında 5.11 ve Fibo Expansion yardımıyla tespit ettiğimiz 5.1870 seviyeleri takip edilmeli. Bu direnç öncesinde ise 5.14 ve 5.1650 ara direnç noktaları takip edilecek. 5.04 altına bir geçiş görülürse 5.0150 seviyesi zayıf olasılıkla test edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin