Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (03.01.2019)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Yurtiçinde ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansında referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi), Aralık ayında 44,2 seviyesinde gerçekleşerek sektörün faaliyet koşullarının yavaş seyretmeye devam ettiğini gösterdi. Yurtiçinde yapılan bazı politik açıklamalar ve küresel piyasalarda dolarda yaşanan güçlü değer kazanımı ile birlikte USDTRY kuru dün günü 5,39 seviyelerinde tamamlasa da yeni işlem gününün ilk saatlerin de Asya seansında kısa süreli 5,8573 seviyelerini test ettiğini gördük.

Yeni işlem gününde kurun 100 günlük üssel hareketli ortalaması olan 5.42 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlama çabasını takip edeceğiz. Bu seviye üzerine yaşanacak ataklarda kalıcılık istediği sağlanabilirse yükseliş potansiyeli 5.50, 5.65, 5.80 direnç seviyelerine doğru sürebilir. Olası 5.42 üzerindeki atakların zayıf kalması ve Türk Lirasında yaşanacak toparlanma hareketinde ise 5.36, 5.30 ve 5.25 destek seviyeleri takip edilmeli.

Bugün yurtiçinde TÜFE ve ABD’de açıklanacak ADP tarım dışı istihdam değişikliği verisi kurun fiyatlamaları açısından takip edilmeli.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN