Dolar Yorumları / A1 Capital – (21.01.2020)

Geçtiğimiz gün, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 2019 yılına ilişkin değerlendirme toplantısı ile uluslararası kurumların ülke ekonomisine yönelik yaptığı açıklamalar takip edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın değerlendirme toplantısında; Türkiye’nin negatif faizler ile ilk kez tanışmadığı ve nominal faizin daha önemli olduğuna yönelik açıklamaları önemliydi. Diğer tarafta Libya odaklı gelişmeleri takip edeceğiz.

Kur tarafına teknik açıdan bakacak olursak, 5.9000 seviyesinin üzerinde kalındığı sürece pozitif seyrin devam edebileceğini söyleyebiliriz. Bu senaryoda 5.9430 ve 5.9840 direnç seviyelerini takip edeceğiz. Bu direnç seviyelerinin aşılması halinde psikolojik 6.00 seviyesinin üzerinde fiyatlamalarda alım momentumunun artabileceğini düşünebiliriz. Olası geri çekilmelerde 5.9150 ve 5.8850 destek seviyelerini takip edeceğiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN