Dolar Yorumları / A1 Capital – (17.12.2019)

Kur tarafında siyasi risklerin canlı olduğunu söyleyebiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD’den yaptırım gelmesi halinde bazı NATO üslerinin kapatılacağına yönelik açıklamaları ile paritedeki risk algısının arttığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s’in, Ortadoğu, Türkiye ve Güney Afrika’da finans dışı şirketlerin 2020 yılı görünümünün negatif olduğunu ve jeopolitik tarafta yaşanan gerilimler, politika ön görülmezliği ve kırılgan faaliyet ortamının şirketler üzerinde baskı oluşturacağını belirtmesi de USDTRY paritesi için önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknik olarak bakacak olursak, paritedeki kırılganlığın artması durumunda 5.8750 ve 5.9100 direnç seviyelerini takip edeceğiz. Tl varlıklarına olan talebin azalması halinde 5.8250 ve 5.7900 destek seviyelerini takip edeceğiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN