Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (12.11.2019)

Usd/TL:

Erdoğan’ın Trump’la yapacağı görüşme önemli. Olumlu algılanacak sonuç, TL lehine seyir yaratabilir. Aksi halde ise TL biraz değer kaybı yaşayabilir. Görüşmenin yarın akşam yapılması ve gece yarısına doğru tamamlanması bekleniyor. Küresel tarafta Usd değerleniyor. Dolar Endeksi(DXY) 98,2 seviyesinde bulunuyor. Bu TL için bir miktar baskı anlamına gelebilir. Diğer yandan enflasyonda baz etkisi bu ayda ve Aralık ayında terse etki yapacak. TL aleyhine biraz etki yapabilir.

Global tarafta ise büyümenin yavaşlaması, büyümeye dair endişeler ile paranın miktarının bol ve paranın fiyatının ucuz kalmayı bir süre daha sürdürmesi mümkün gözüküyor. Sonuçta TL için dışarıdan gelen etkinin ‘olumlu’ olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapının orta vadede TL’ye destek sağlayıcı nitelikte olduğunu düşünüyoruz. Parite bu sabah 5,776 civarında işlem görüyor. 5,80 ve 5,835 direnç, 5,74 ve 5,70 destek konumunda. TL yatay seyir izleyebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Parite bu sabah 6,375 civarında işlem görüyor.6,40 ve 6,45 direnç konumunda. Olası düşüşlerde ise 6,335 ve 6,30 destek konumunda. Eur’nun değer kaybetmesi de TL’ye destek sağlıyor. TL yatay seyir izleyebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!