Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – (8.04.2021)

Usd/TL:

İç dinamik (artan enflasyon, kur baskısı, maliyet artışları) ve dış dinamik (tahvil faizi yükselişi, emtia fiyat artışı, değerli Usd) enflasyonla mücadeleyi zorlaştırıcı sonuçlar doğuruyor. Bu resimde sıkı para-maliye politikasının zaruri hal aldığını düşünüyoruz. Ana resimde lokal varlıklar aleyhine fiyatlama davranışı azalma kaydediyor. Anca henüz denge arayışı devam ediyor. Fiyatlamanın TL lehine dönmesi için Ankara’nın ikna çabalarının karşılık bulması gerektiği kanaatindeyiz. Bu noktada 15 Nisan PPK toplantısı piyasanın ilk bakacağı unsur. PPK’nın yaklaşımı önemli.

Global ekonomin büyüyeceği öngörüsü ABD merkezli olarak ana tetikleyici rolde. Dolar Endeksi 92,4 seviyesinde işlem görüyor. Dün göre yatay. Parite bu sabah 8,16 civarında işlem görüyor. 8,11 ve 8,08 seviyeleri destek; 8,18 ve 8,22 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli. Bu sabah 9,69 civarında işlem gören paritede 9,65 ve 9,61 destek; 9,74 ve 9,79 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN