Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – (26.06.2020)

Usd/TL:

TCMB dün Haziran ayı PPK toplantısında alınan kararları açıkladı. 25 baz puan indirim beklentisinin aksine bir hafta vadeli repo faiz oranını %8,25 seviyesinde sabit bıraktı. Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada virüs salgınına ilişkin küresel zayıflığın yılın ikinci çeyreğinde derinleştiği, normalleşme adımlarına balı olarak kısmı toparlanma gözlemlendiği, küresel etkilerin yakından takip edildiği belirtildi. Kararsonrası TL’de sınırlı değerlenme görüldü. Global piyasalarda ise artan vaka endişeleriylerisk iştahı sınırlanıyor.

Toparlanmaya işaret eden verilerden destek bulan piyasaların olumlu fiyatlama isteğini vaka sayılarındaki artış baskılarken, parasal destek paketleri bu süreçte piyasalara moral verici ana unsur konumunda. Piyasalar bu iki faktör arasında denge bulmaya çalışıyor. Yükselen Dolar Endeksi bu sabah 97,40 civarında işlem görüyor.

Korona-virüsün etkilerini azaltma konusunda Ankara adım atmaya devam ediyor. Para swap’ına dair beklentiler varlığını koruyor. Usd/TL paritesi bu sabah 6,85 civarında işlem görüyor. 6,88 ve 6,914 direnç; 6,81 destek konumunda.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Eur/TL paritesi bu sabah 7,69 civarında işlem görüyor. 7,77 ve 7,87 direnç; 7,65 destek konumunda.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN