Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – (25.11.2021)

Usd/TL:

TCMB Başkanı Kavcıoğlu’nun bugün öğleden sonra Türkiye Bankalar Birliği üyeleriyle bir araya geleceği açıklandı. Son PPK faiz kararının ardında TL ‘de hızlanan değer kayıplarına ilişkin Merkez Bankasından yapılan açıklamada Türkiye’nin dalgalı döviz kuru rejimi uyguladığı ve herhangi bir döviz kuru seviyesi taahhüdü bulunmadığı belirtilmiş . Belirli koşullar altında, merkez bankası herhangi bir kalıcı yön hedeflemeksizin aşırı oynaklığa müdahale edebilir. Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve ekonomik temellerden tamamen kopuk, sağlıksız fiyat oluşumları görülmektedir. Merkez Bankası, aşırı oynak piyasa koşullarında ekonomik temellerden tamamen kopuk değerlerle işlem yaparak şirketleri ve vatandaşları olası kayıplara karşı uyarmayı gerekli görmüştür. Açıklamaları yapılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da dün AK Parti’nin ekonomi kurmayları ile bir araya gelmiş ancak toplantı sonrası bir açıklama yapılmamıştı. Dün gerçekleşen AK Parti MYK Toplantısında faiz düşürmede kararlılık vurgusu yapıldığı ve 3-4 ay içerisinde bu durumun çözüleceği konuşulduğu belirtildi. Dün itibari paritenin düzetme yaşadığını gözlemledik. Gün içerisinde 13,15 seviyesine kadar yükselen USD/TL Paritesi günü 12 seviyesinde kapattı.

Bugün ABD piyasaları şükran günü tatili nedeni ile kapalı olacak. Bugün açılışta 11,96 seviyesinde işlem gören paritede 11,73 ve 11,24 seviyeleri gün içi destek 12,48 ve 12,67 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli .Bugün açılışta 13,46 seviyesinde işlem gören paritede 13,24 ve 12,93 seviyeleri gün içi destek 13,75 ve 14,21 seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!