Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – (23.02.2021)

Usd/TL:

Kasım ayı başından bu yana Ekonomi Yönetimi’nin ortaya koyduğu söylem ve aksiyonların piyasa tarafından olumlu algılandığı kanaatimizi koruyoruz. Mevcut tutum korundukça zamanla daha fazla olumlu etki görülebileceği fikrindeyiz. Merkez Bankası, şahin duruşunu pekiştirerek sürdürüyor.

Biden yönetimi teşvik paketinin onaylanması için ilerleme sağladı. Paketin bu hafta Temsilciler Meclisi’nden geçmesi bekleniyor. Sonrasında Senato’da ele alınacak. Bu konu olumlu etki yapıyor. Diğer yandan enflasyon endişeleri öne çıkıyor. FED faiz artışını konuşmak için çok erken diyor.

Bugün Powell’ın yapacağı konuşma önemli. Güvercin FED, Usd değerini azaltıyor. Dolar Endeksi bu sabah 90,00 seviyesine gevşedi. Powell’ın Kongre’de yapacağı sunum hareket yaratabilir.

Parite bu sabah 7,01 civarında işlem görüyor. 6,96 ve 6,92 seviyeleri destek; 7,04 ve 7,08 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli. Bu sabah 8,54 civarında işlem gören paritede 8,50 ve 8,46 destek; 8,57 ve 8,61 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN