Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / Yapı Kredi – (12.01.2021)

Usd/TL:

Kasım ayı başından bu yana Ekonomi Yönetimi’nin ortaya koyduğu söylem ve aksiyonların piyasa tarafından olumlu algılandığı kanaatindeyiz. Mevcut pozisyon korundukça zamanla daha fazla olumlu etki görülebileceği fikrindeyiz.

Sıkı para politikasını sürdüren MB, TL faizleri cazip seviyeye yükseltmiş durumda. ‘Bu yılın ilk aylarında enflasyonun biraz yükseliş kaydederek zirve yapması(15- 16% civarı) sonraki aylarda da inişe geçmesi’ piyasanın ana beklentisi.

Global, genel olarak iyimser fiyatlama çabasını sürdürüyor. Trump’ın görevden alınma tartışmaları, yükselen enflasyon beklentileri Dolar Endeksi’ni yukarı taşıyor. Endeks geçtiğimiz hafta 89,2 seviyesine gevşemişti, bu sabah ise 90,6 civarında işlem görüyor.

Parite bu sabah 7,48 civarında işlem görüyor. 7,45 ve 7,42 seviyeleri destek; 7,52 ve 7,55 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

Eur/TL:

Usd/TL için yazdıklarımız parite içinde geçerli. Bu sabah 9,085 civarında işlem gören paritede 9,11 ve 9,14 destek; 9,06 ve 9,02 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN