Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / İntegral Yatırım – (31.10.2019)

USDTL 5.70 çevresinde

Beklenen Fed toplantısı sonuçlandı. Fed beklentiler doğrultusunda 25 baz puan faiz indirimine gitti. Fed Başkanı Powell açıklamalarında, bundan sonraki süreçte gelecek verilere bağlı olarak hareket edeceklerini vurguladı. Açıklamalarında bu yılın son faiz indirimi gibi bir algı oluşmuş gibi ancak bu durum aralık ayına kadar açıklanacak ekonomik verilerle daha da netlik kazanacaktır. Gelişmekte olan ülke piyasalarında çok ciddi bir bozulma yok. Dün TL varlıklarda negatif bir ayrışma vardı ve bu sabahta bu ayrışmanın sürdüğü dikkat çekiyor. Özellikle, ABD Temsilciler Meclisinin yaptırım haberinin ardından ABD Başkanı D. Trump’tan açıklamalar bekleniyor. Bu süreçte TL varlıklar üzerindeki baskı sürmeye devam edebilir dolayısıyla USDTL kurunda net bir yönden bahsetmek zor olabilir. Bugün için TCMB yılın son enflasyon raporunu yayınlayacak. Enflasyonda revizeye gidip gidilmeyeceği görülecek. Çok ciddi bir hareket yaratması beklenilmiyor. ABD’den de çekirdek kişisel tüketim harcamaları endeksi açıklanacak. Kur için olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.

Teknik Analiz: USDTL kuru 5.70 seviyesinin üzerinde seyrediyor. Kur ortalamalarının altında ve teknik olarak zayıf. Ancak net bir şekilde yönünü aşağıya çevirdiğini söylemek güç. Özellikle 5.70 seviyesinin altındaki performansı düşüşün devamı açısından daha önemli olacaktır. Buna karşın, en yakın direnç noktası ise 5.75 olarak izlenebilir.

Destekler: 5.70 / 5.65 / 5.63
Dirençler: 5.75 / 5.80 / 5.85

EUR/TRY

Teknik Analiz: EURTRY kurunda 6.43 en yakın direnç noktası olarak takip edilebilir. Kurda olası geri çekilmelerde ise 6.3750 seviyesi izlenebilir.

Destekler: 6.3750 / 6.3550 / 6.34
Dirençler: 6.43 / 6.44 / 6.48

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin