Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / İntegral Yatırım – (2.04.2021)

DolarTL’de gevşeme var

DolarTL haftanın son işlem gününde 8.09 seviyesinde seyrediyor. Yükselen trend içerisinde aşağı yönlü düzeltme izlediğimiz DolarTL’de yukarı yönlü tansiyonda yavaşlama söz konusu. Ancak henüz yükseliş eğiliminin bittiğinden ve düşüş trendinin başladığından bahsetmek mümkün değil. Bugün yurt dışında dolar endeksi 93 seviyesine doğru gerilemiş durumda. Dolayısıyla gelişmekte olan ülke para birimlerinde çok net bir rahatlama var. Ajandada ABD tarım dışı istihdam, ortalama saatlik kazançlar ve işsizlik oranını takip edeceğimiz bir gün olacak. Teknik olarak 8 seviyesi destek olarak kullanılmaya devam ediyor.

Teknik Analiz: DolarTL’de ana yön yukarı. Ancak yükseliş eğilimi içinde aşağı yönlü düzeltme izliyoruz. Yakın destek olarak 8 seviyesi alınabilir. Bu seviyeden gelebilecek tepkilerin ne derecede güçlü kalacağını söylemek güç. 8 seviyesinin altında oluşabilecek geri çekilmelerde 7.70 seviyesi kritik destek olarak takip edilebilir. Yakın direnç olarak 8.20 seviyesi izlenebilir.

Destekler: 8.00 / 7.80 / 7.70
Dirençler: 8.20 / 8.32 / 8.47

EURTRY Teknik Seviyeler

Destekler: 9.55 / 9.27 / 9.10
Dirençler: 9.78 / 9.93 / 10.10

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN