Dolar/TL ve Euro/TL Yorumları / İntegral Yatırım – (10.10.2019)

USDTL’de kritik günler

Yurtiçi piyasalar dün Barış Pınarı Harekatının başlamasıyla olumsuz etkilendi. Tedirginliğin artmasını normal karşılamaktayız. Dolayısıyla USDTL kurunda yukarı yönde bir hareket gözlemleniyor. Bundan sonraki süreçte harekatın seyri fiyatlamalar üzerinde belirleyici olacaktır. Bugün BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) toplanması bekleniyor. Bu toplantıdan yapılacak açıklamalar önemli. Çünkü Türkiye harekâtını BM 51.madde ve BMGK’nin terörle mücadelede almış olduğu kararlara dayandırıyor. Bu bakımdan BMGK’den bunun tam tersi açıklamalar gelmesi durumunda piyasalardaki baskı bir miktar daha artabilir. Buna karşın Türkiye’yi destekleyen bir açıklama piyasaları rahatlatabilir. Dolayısıyla bugünkü bu toplantı yakından izlenmeli. Dışarıda bugünün takviminde ABD’den açıklanacak TÜFE rakamları izlenecek. Verilerin Dolar üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

Teknik Analiz: USDTL kuru bu hafta aşmakta zorlandığı 5.84 seviyesinin üzerine doğru hareketine başladı. Kurda kritik seviyelerdeyiz. Kur için bu seviyenin üzerinde kalması yukarı yönlü eğilimi adına önemli bu durumda 5.90 direnci izlenebilir. Rahatlatıcı haber akışları gelmesi durumunda kurda aşağı yönde tepkiler beklediğimizi belirtmekte fayda var. Bu durumda, 5.84 seviyesinin altına doğru bir eğilim oluşabilir.

Dirençler: 5.90 / 5.92 / 5.95
Destekler: 5.84 / 5.74 / 5.78

EUR/TRY

Teknik Analiz: EURTRY kurunda 6.4850 en yakın direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direnci aşamadığı sürece yukarı yönlü eğiliminde zayıf kalması beklenebilir. Kurda olası geri çekilmelerde ise 6.41 seviyesinin altındaki performansı önemli olacaktır.

Dirençler: 6.4850 / 6.50 / 6.52
Destekler: 6.41 / 6.30 / 6.3260

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN