Dolar/TL ve Euro/TL Pariteleri Bugün Nasıl Hareket Eder? – (11.09.2019)

Usd/TL Paritesi

Önümüzdeki 1-2 ay enflasyonun düşüş eğilimini koruması TL lehine katkı sağlayabilir. Düşüş ise hem MB’ye faiz indirimi için alan açıyor hem de olası faiz indiriminin makul algılanmasını sağlıyor. MB’nin faiz indirim beklentisinin karşısında FED ve ECB’den de faiz indirim beklentisi söz konusu. Bu yapı dengeli olarak yorumlanabileceğinden TL için pozitif/nötr olabilir. Bu sebeple TL üzerinde baskı oluşmayabilir. PPK öncesi TL üzerinde bir miktar baskı olsa da ECB ve FED kararlarının TL lehine katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

5,667 seviyesinin üzerine çıkması TL aleyhine yorumlanabilir. Bu sabah 5,78 civarında bulunan parite TL aleyhine çabasını sürdürebilir. PPK kararı öncesi baskı sürebilir. Yukarıda eurtry5,83 direnç; aşağıda 5,74 ve 5,70 seviyeleri destek olarak öne çıkabilir.

Eur/TL Paritesi

Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Paritede TL bir miktar baskı altında kalıyor. 6,39 seviyesinde işlem gören parite TL aleyhine çabasını sürdürebilir. 6,40 ve 6,45 yukarıda, 6,337 ve 6,30’un aşağıda öne çıkan seviyeler olduğunu düşünüyoruz.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin