Dolar Akşam Yorumu / TeraFX – (17.02.2015)

FOMC tutanakları beklenmektedir

Gün içerisinde özellikle Çarşamba günü yayınlanacak olan FOMC tutanakları öncesinde piyasalarda keskin olmayan ancak volatil hareketlerin ön planda olduğunu gördük. Bunun yanı sıra, EUR tarafındaki hareketlerin ana sürücüsünün de yine sabah paylaştığımız gibi Yunanistan’ın kurtarma paketine ilişkin olumsuz demeçlerin devamı ile ön planda kalmaya devam ettiğini belirtelim. Brent tarafında ise kritik olduğunu daha önce de belirttiğimiz $62 seviyesi etrafında kararsız hareketler ön planda oldu. Altında, 1225-1235 bandı gümüşteki teknik satış öncülüğünde aşağı yönde kırılmış oldu, fakat hemen aşağıdaki 100 günlük hareketli ortalama bu bölgenin altına sarkılmasına engel olmuş gibi görünmekte. USDTRY’de sabah paylaştığımız gibi, 2.4350 bölgesinin hemen üzerindeki 100 seanslık hareketli ortalamaya kadar satışların gerçekleştiğini ve bu bölgeden yeniden tepkilerin oluştuğunu görmekteyiz. S&P’de vadeliler bazında baktığımızda, 2085 bölgesindeki desteğin çalışmış olduğunu belirtebilirz; bu anlamda sağlıklıklı bir düzeltme olarak nitelendirilebileceğimiz kısa vadeli satış hareketinden sonra, yarınki FOMC tutanaklarına kadar endekste 2100 bölgesine hareketler gözlemlenebilir. DAX için, önemini sabah da paylaştığımız 100 seanslık hareketli ortalamanın bulunduğu 10800 bölgesi, satış baskısında destek işlevi görmüş durumda; buna karşılık Yunanistan’a kurtarma paketine ilişkin verilen sürenin Cuma gününe kadar olması ve Yunanistan ve Euro bölgesi sözcülerinin konuyla ilişkin olarak zıt yönlü demeçlerinin süreç boyunca ön plana çıkması ihtimali dikkatlerden kaçmamalı, bu anlamda da endekste 10800 destek bölgesi, 11bin direnç seviyesi arasında bir müddet daha kararsız hareketler gündemde olabilir. USDJPY için ise 50 seanslık hareketli ortalamanın süreç içerisinde direnç işlevini yoğunlaştırması ihtimali, indikatörlerin sat sinyali verebileceği görüntüsü ile daha da artmakta; bu anlamda da, 118.88 bölgesinden itibaren oluşabilecek aşağı yöndeki kırılmalar 118.30 seviyesindeki 100 ve 200 seanslık hareketli ortalamaların bulunduğu bölgeye kadar takip edilebilir.

Dolar için yarın açıklanacak FOMC tutanakları önem taşımakla birlikte, kısa vadeli olarak MAV (100) 2.44 seviyesi destek noktamızdır. 2.4485 direnç seviyemiz etrafındaki hareketler izlenmelidir.

Destek : 2.4453; 2.4433
Direnç : 2.4485; 2.4497

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir