Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (28.06.2019)

TL varlıkları, yarın Japonya’nın Osaka kentinde gerçekleştirilen G-20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Türkiye saati ile saat 07:00’da yapılması beklenen görüşmelere odaklanmış durumda. Özellikle bu görüşmeler sonrası S-400 – F-35 ikilemine yönelik gelebilecek açıklamalar önümüzdeki hafta seans açılışında sert fiyat hareketlerine neden olabilir. Şuan için bu görüşmeye yönelik oluşan iyimserlik TL varlıklarına kısmende olsa pozitiflik sağlıyor ancak asıl fiyatlamaların görüşme sonrası gelebilecek açıklamalar sonrası oluşabileceğini belirtmekte fayda görmekteyiz. Diğer tarafta küresel risk olarak takip ettiğimiz ticaret savaşları konusunda Başkan Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping arasındaki görüşmelerde yine başta TL varlıkları olmak üzere gelişmekte olan ülkelerin para birimleri için kritik olabilir.

Teknik olarak yukarı tarafta 5.83, aşağı tarafta ise 5.70 noktalarını yön tayini yapabilmek adına takip ediyoruz. Bu iki noktanın herhangi bir yönden kırılması yeni bir trendin başlamasına neden olabilir. Bu seviyeler öncesinde ise 5.7500 ve 5.7320 ara destekleri ile 5.7915 ve 5.8120 ara dirençleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN