Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (27.04.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Yurt içinde siyasi, ekonomik ve jeopolitik gelişmeler takip edilmekte. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem bugün yaptığı açıklamada: “Bir korkulu rüya gibi olan kur baskısını üzerimizden atmalıyız” derken, Dolar bazlı ticaretin sonuna doğru gelindiğini vurguladı. Yarın Moskova’da; Türkiye, Rusya ve İran arasında yapılacak olan “Astana Üçlüsü” zirvesi öncesi bugün ABD’nin yeni Dış İşleri Bakanı Mike Pompeo ile ve Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu bugün bir görüşme yaptılar. İlerleyen günlerde Suriye ekseninde sıcak gelişmeler görebiliriz. Bugün ABD’de açıklanan 1.Çeyrek GSYİH Değişimi yüzde 2.0’lik beklenti üzerinde yüzde 2.3 oranında büyümeye işaret ederken, dönemin kişisel tüketim harcamaları endeksi de tahminlerden daha yüksek geldi. Diğer taraftan Dolar endeksinde 11 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyeler görülmesine rağmen, ABD ve Türkiye tahvil getirilerinde yaşanan geri çekilmelerin de etkisiyle kur tarafında bir iyimserlik görmekteyiz.

Teknik olarak ise kur tarafında TL lehine işlemlerin devamı halinde 4.0420, 4.0340 ve 4.0140 destekleri takibe alınabilir. Şuan için 4.0575 direnci altındaki kurda bu seviye üzerine ataklar görülmesi halinde ise izleyebileceğimiz dirençler 4.0690 ve 4.0755 seviyelerinde bulunmakta.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN