Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (26.02.2019)

Yurt içi taraftan, hükumet yetkililerinden gelen; jeopolitik, siyasi ve ekonomik gelişmelere dair açıklamaların takip edildiği kurda, yurt dışı taraftan ise majör merkez bankalarının yetkililerinden gelen açıklamalar ve küresel risklerin durumuna dair gelişmeler izlenmekte. Bugün için; yurt içi taraf stabil görünüm içerisindeyken, yurt dışı taraf ise oldukça hareketli durumda. Özellikle de ABD ve Çin arasındaki ticaret müzakereleri ve Brexit’e dair oldukça yoğun haber akışı gelirken, fiyatlamalar da gün içerisinde değişim göstermekte. Ayrıca, son günlerde FED başta olmak üzere majör merkez bankalarının politika adımlarına yönelik banka yetkililerinden gelen açıklamalar da küresel taraftan kur üzerindeki fiyatlamalara etki etmekte. Bu bağlamda, bugün ABD’de takip ettiğimiz ekonomik veriler ve küresel risklerin durumuna dair gelişmeler neticesinde FED Başkanı Jerome Powell’ın ABD Senatosu’nun Bankacılık Komitesi’nde yapacağı yarıyıl sunumunda FED’in ileriye dönük politika adımlarına yönelik vereceği ipuçları da oynaklığa neden olabilir.

Teknik olarak baktığımızda yukarı yönlü atakların hızlanabilmesi için 5.3420 – 5.3680 direnç bölgesini takip etmeye devam ediyoruz. TL lehine ataklar görebilmemiz içinse 5.2890 seviyesinin altında kalıcılık sağlaması gerekebilir. Bu durumda ise 5.2750, 5.2690 ve 5.2535 ara destekleri ilk etapta önemli olacaktır. Satışların hızlanabilmesi içinse 5.2350 destek seviyesinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN