Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (23.10.2017)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Cuma günü ABD senatosundan 4 Trilyon Dolar tutarındaki 2018 yılı bütçesinin onaylanması ile vergi reformunun önünün de açıldığı algısı oluşmuş ve piyasalarda küresel bazda Dolar güçlenmesi meydana gelmişti. Bununla birlikte hafta sonunda yurtiçi tarafla alakalı olarak İran’a uygulanan ambargonun delinmesi nedeniyle bazı bankalara ABD tarafından ceza kesileceği, Türkiye Varlık Fonu’nun acil para arayışı içinde olduğu ve iktidar partisinde belediye başkanlarının istifası ile başlayan sürecin bazı bakanları da kapsayacak şekilde büyüyeceği ve 2018 Temmuz ayı için erken seçim olabileceği yönünde bazı basın-yayın organlarında çıkan haberlerin de etkisiyle bugün kur tarafında yükselişler görüldü. Bankalara ceza kesilmesi ve TVF’nin mali sıkıntıya girdiği haberleri yetkililer tarafından yalanlanırken, gözler iç siyasetle alakalı olarak gelebilecek açıklamalara çevrildi.

Öte yandan bugün yine yurtiçinde açıklanan tek ekonomik veri olan Türkiye tüketici güveni de 67.3 ile son 8 ayın en düşüğünde geldi. Teknik olarak 3.7120 direncinin geçilebilmesi halinde sırasıyla 3.7180, 3.7250-3.7280 dirençleri takip edilebilir. 3.7000 altı kalıcılıkta görülebilecek çekilmelerde ise kur için izleyebileceğimiz ilk önemli destekler 3.6850, 3.6770 ve 3.6700 seviyelerinde bulunmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin