Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (23.08.2019)

Hafta başından bu yana gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yaşanan gelişmeler sonrası yüksek volatil hareketler gördüğümüz kur, Jackson Hole Sempozyumu’nda konuşma yapması beklenen FED Başkanı Powell öncesi yatay bir görünüm sergiliyor.

Yurtiçiyle başlayacak olursak, hatırlayacağımız gibi TCMB’nin zorunlu karşılıklar mevzuatında değişikliğe gitmesinin yanı sıra siyasi ve jeopolitik tarafta yaşanan gelişmeler TL varlıklarını baskı altında bırakmıştı. ABD tarafında ise dün Jackson Hole toplantıları kapsamında konuşan bazı yerel FED Başkanlarının şahin tondaki açıklamaları sonrasında şimdi tüm dikkatler Türkiye Saati ile 17:00’da konuşması beklenen Jerome Powell’ın özellikle FED’in faiz adımlarına yönelik vereceği mesajlara çevrildi. Günün geri kalanında ayrıca ABD’den gelecek verilerin yanı sıra ticaret savaşları başta olmak üzere küresel risklere yönelik gelebilecek ekstra haber akışları da önemli olabilir.

Teknik olarak baktığımızda yukarı yönlü ataklarda 5.81 direncini takip ediyoruz. Buranın kırılması alış yönlü işlemleri artırabilir ve 5.8350, 5.8500 ve 5.8835 direnç seviyeleri ilk etapta test edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5.70 desteğini önemsiyoruz. Ancak bu seviye öncesinde 5.7500 ve 5.7285 ara desteklerini izleyebiliriz.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin