Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (22.11.2017)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Bugün TÜİK ve TCMB tarafından açıklanan Kasım ayı tüketici güven endeksi yüzde 3.2 ‘lik azalışla 65.20 olarak gerçekleşti. Böylece yurtiçinde tüketici güveni son 11 ayın en düşüğüne gerilemiş oldu. Bugün düzenlenen Türkiye Ekonomi Zirvesi’nde konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD ve Avrupa ile yaşanan sorunları geçici olarak nitelendirirken, piyasalardaki dalgalanmada sakin bir şekilde, resmi doğru okumanın çok önemli olduğunu vurguladı. Cari açık sorununun olduğunu kabul ettiklerine de değinen Şimşek, ancak bunun yönetilmesinin mümkün olduğunu, enflasyonu ise eninde sonunda tek haneye indireceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran ve Rusya liderleri ile görüşmek üzere Soçi’ye giderken, Başbakan Yıldırım ise yaptığı açıklamada: zirvede önemli bir karar alınacağını söyledi. ABD’de bugün açıklanan birçok veri beklentilerden kötü gelirken, buna karşın önceki ay gerçekleşmeleri ise olumlu yönde revize edildi.

Dün kapanış rekorunu tazeleyen kur’da bugün sabah saatlerinde gün içi rekor seviyesi bir kez daha yenilendi. Şuan için kısmen geri çekilmeler görülen paritede teknik olarak 3.9490 desteği önemli olup, aşağı yönlü kırılması halinde 3.9275, 3.9180 ve 3.9000 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN