Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (22.06.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Kur tarafında seçim öncesi son işlem gününün sonuna yaklaşırken, fiyatlarda sıkışma görülmekte. Bugün yurt içi tarafta takip ettiğimiz ekonomik göstergelerden CDS ve tahvil faizlerinin yanı sıra Dolar Endeksi’nde de geri çekilmeler gözlenirken, bunlardan kaynaklı olarak şuan için TL’nin güçlendiğini görüyoruz. Diğer yandan, TCMB’nin yapmış olduğu döviz satım ihalelesine gelen teklif mikarı; son 3 günde olduğu gibi oldukça düşükdü. Uluslararası yatırım kuruluşlarından seçim sonrasına dair gelen açıklamalar ise belirsizliğin çok büyük olduğunu ve her türlü sonuca hazırlıklı olmak gerektiğini gösterir nitelikteydi.

Günün kalanında yatırımcı davranışlarına göre bir fiyatlama oluşacak olsa da, asıl riskli fiyatlamaların Pazartesi açılışında olmasını bekliyoruz. Bu kapsamda kur tarafında destek ve direnç seviyelerinden bahsetmek yerine sandıktan çıkacak sonuca(Cumhurbaşkanı ve Hükümet uyumu ve seçimlerin ilk turda bitip bitmeyeceği) göre fiyatlamaların şekilleneceğini söyleyebiliriz. Ayrıca, ilk açılış fiyatlaması ile gecenin devamındaki fiyatlamaların aynı yönde olabileceği gibi tamamen birbirine zıt olabileceğini de belirtelim.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin