Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (22.04.2019)

Yeni haftanın ilk gününe kur açısından; Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, ABD’nin İran petrolüne uyguladığı yaptırımlardan muaf tutulan 8 ülkenin muafiyetinin 2 Mayıs itibariyle daha fazla uzatılmayacağı yönünde çıkan haberlerin etkisiyle yukarı yönlü hareketlerle başladık. Ayrıca, YSK’nin İstanbul yerel seçim sonuçlarına dair bugün karar alabileceğine yönelik beklentiler de; sabah saatlerinde önceki döneme göre iyi açıklanan TCMB Tüketici Güven Endeksi verisine rağmen TL varlıkları üzerinde baskıya neden olarak 5.86 seviyesinin üzerine çıkılmasına neden oldu. Günün kalanında bu İran meselesi de dahil olmak üzere yurt içi jeopolitik, siyasi ve ekonomik risk unsurlarını takipte olacağız. Yurt dışı tarafta da; İran konusunun yanı sıra, Ticaret Savaşları ve Brexit meselelerine dair gelişmeler takibimizde olmaya devam edecek. Keza, ABD’de bugün açıklanacak olan ekonomik veriler de Dolar Endeksi ve tahvil hareketleri üzerinden kur üzerinde etkili olabilir.

Teknik olarak 5.80 seviyesi üzerindeki hareketler kurdaki yukarı yönlü isteği artırabilir ve 5.87 direnci bir kez daha test edilebilir. 5.80’in altında ise ilk etapta 5.7865, 5.7740 ve 5.7550 destek noktaları takip edilebilir. Ancak geri çekilmelerin artabilmesi için 5.7550’in kırılması gerekli.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin