Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (21.09.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Bugün, Yurt içi tarafta; dün açıklanan YEP(Yeni Ekonomi Programı)’e dair uluslararası kurumlardan gelen açıklamalar takip ediliyor. IMF’den gelen açıklamada: Tedbir ve tahminlerin not edildiği ve Türkiye ile ilgili tahminlerin birkaç hafta içerisinde güncelleneceği bildirilirken, JCR Eurasia Rating ve İsviçreli Finansal Holding Julius Baer’den ise bazı uyarılar geldiği görüldü. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in ise Türkiye’nin büyüme tahminlerini sabit bırakarak, enflasyon tahminlerini yukarı yönlü revize etmesi dikkatlerden kaçmadı. Öte taraftan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önderliğindeki bir heyet görüşmelerde bulunmak üzere Almanya’ya giderken, diğer ülkelerle de ikili ticaret görüşmelerinin yapıldığı gözlemlenmekte. Suriye eksenindeki jeopolitik risk unsurları hakkında ise bugün Rusya Dış İşleri Bakanı Lavrov’un, Türkiye ile Rusya’nın mutabık kaldığını bir kez daha vurgulaması önemliydi. ABD tarafında ise öncü PMI datalarının açıklanacağı günde, tahvil getirileri ve ticaret savaşları gibi önemli haber akışları takip ediliyor.

Teknik olarak kur tarafına bakıldığında; şuan için 6.2960 direnç seviyesine yakın fiyatlama görülmekte. Buranın üzerinde oluşabilecek alım yönlü işlemlerde izlenebilecek direnç seviyelerimiz; 6.3300, 6.3630, 6.3740 ve 6.3975 ‘de bulunmakta. 6.2960 altında kalıcılıkta görülebilecek geri çekilmelerde ise; 6.2760, 6.2240, 6.2100, 6.2000, 6.1800 ve 6.1460 destek noktaları takip edilebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin