Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (17.07.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Yurt içi tarafta bugün açıklanan; Mayıs ayı Sanayi Üretimi’nde bir önceki aya göre yüzde 1.6 oranında azalış görülürken, senelik gerçekleşme ise yüzde +6.4 ile tahmin seviyesinin üzerindeydi. OHAL’in kaldırılması, bedelli askerlik, imar affı ve borç yapılandırması gibi yeni hükümetin icraatları yurt içi taraftaki gündemde üst sıralarda yer alırken, jeopolitik gelişmeler ve uluslararası kurumların açıklamaları da takip edilmekte. Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s dün olduğu gibi bugün de bankacılık sektörü üzerinden uyarılarda bulundu. Türkiye’nin 5 yıllık Kredi Risk Primi(CDS) 325 seviyesi üzerinde tutunurken, tahvil piyasasında ise karışık seyir izlenmekte. ABD tarafında bugün Haziran ayı Sanayi Üretimi açıklanacak. Ayrıca, hemen akabinde FED Başkanı Jerome Powell’ın ABD senatosunda yapacağı sunum ise Dolar Endeksi üzerindeki olası etkisi açısından daha çok önem arz etmekte.

Teknik olarak baktığımızda ise; şuan için 4.8350 seviyesi civarında fiyatlanan kurda, geri çekilmelerde destek seviyesi olarak 4.8265, 4.8115 ve 4.8025 bölgeleri ilk etapta takip edilebilir. Yukarı tarafta ise 4.8485, 4.8530 ve 4.8680 dirençlerini izleyebiliriz.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin